Jeśli obydwoje rodziców cierpi na choroby alergiczne, istnieje nawet 70% ryzyko rozwoju AZS u dziecka

Zgłoś

Choroby alergiczne, inaczej określane jako atopie, to schorzenia wywołane nadmierną reakcją układu immunologicznego na alergeny, jak na przykład pyłki roślin czy kurz. Atopowe zapalenie skóry (AZS), znane także jako egzema, to przewlekła choroba skóry objawiająca się m.in. zaczerwieniem oraz świądem. Ryzyko rozwoju AZS u dziecka to prawdopodobieństwo wystąpienia tej choroby, które wynosi nawet 70%, jeśli obydwoje rodziców cierpią na choroby alergiczne.

Źródła

Ta wiedza promowana jest w publikacjach poniżej, zalecamy zapoznanie się z nimi w celu poznania szczegółów i okoliczności pod jakimi można ją zastosować.

Szacuje się, że w krajach rozwiniętych AZS dotyczy ponad 20% populacji dziecięcej i ok. 1% dorosłych. Z drugiej strony nadrozpoznawalność AZS w okresie wczesnego niemowlęctwa jest znaczna, a wiązanie każdej zmiany skórnej u dziecka z alergią pokarmową jest dość powszechną praktyką. AZS bardzo często wymaga różnicowania z łojotokowym zapaleniem skóry, co nie jest łatwe. Dlatego bohaterem powyższego posta jest atopowe zapalenie skóry- AZS.