Stan zapalny i sączenie przy łojotokowym zapaleniu skóry mogą sprzyjać nadkażeniom bakteryjnym i grzybiczym
Stan zapalny, nazywany także zapaleniem, to reakcja organizmu na uraz lub infekcję. Sączenie to wydzielanie płynu z rany lub zmienionego chorobowo miejsca. Łojotokowe zapalenie skóry, zwane również łupieżem tłustym, to choroba skóry prowadząca do zaczerwienienia i łuszczenia. Nadkażenia bakteryjne i grzybicze to wtórne infekcje spowodowane przez bakterie i grzyby, które mogą rozwijać się na tle istniejącego uszkodzenia skóry.
Dowiedz się więcej:
Źródła
Ta wiedza promowana jest w publikacjach poniżej, zalecamy zapoznanie się z nimi w celu poznania szczegółów i okoliczności pod jakimi można ją zastosować.
Drodzy Rodzice, jakiś czas temu pisałam dla Was o trądziku noworodkowym. Post ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Sami pisaliście mi, iż zmiany skórne u dzieci, w szczególności w okresie noworodkowo/niemowlęcym budzą Wasz duży niepokój. Idąc na wprost Waszym oczekiwaniom, postanowiłam stworzyć cykl artykułów dotyczących wysypek skórnych u dzieci. W poniższym poście omówię bardzo powszechny problem okresu noworodkowo/niemowlęcego- łojotokowe zapalenie skóry.