O nas

W otoczeniu każdego człowieka znajduje się duży szum informacyjny z którego nie ma możliwości wywnioskować jednej uniwersalnej prawdy na dany temat. Naszym zdaniem wartościowe i cenne informacje są rozsiane po całym Internecie, książkach, badaniach naukowych, a nawet czasem w komentarzach zwykłych ludzi na mediach społecznościowych. Niestety wiedza ta jest trudno dostępna i najczęściej natrafiamy na nią przypadkowo.

Misja

W związku z tym naszą misją stało się okiełznanie i uporządkowanie tego chaosu w taki sposób, aby był możliwy łatwy pogląd na całą dostępną wiedzę. Nie staramy się wskazywać jednej obiektywnej prawdy ze względu na to, że naszym zdaniem uniwersalna prawda nie istnieje, sytuacja każdego człowieka jest inna. Zamiast tego chcemy zdobyć jak najszerszy pogląd na wszystkie dostępne informacje, pozostawiając ocenę rzetelności i prawdziwości czytelnikowi.

Jak katalogujemy wiedzę

Wiedza w katalogu gromadzona jest w postaci twierdzeń na dowolny temat. Każde twierdzenie jest parafrazą/uogólnieniem treści promowanej w zewnętrznych publikacjach. Nie należy jej jednak traktować dosłownie, dajemy do dyspozycji odnośnik do publikacji (z której wiedza została zaczerpnięta), aby czytelnik mógł sam odnaleźć szczegóły celem oceny i przydatności twierdzenia w jego konkretnej sytuacji życiowej.

Pełny obraz wiedzy

Katalog Wiedzy stara się przyjmować każdy rodzaj potencjalnie użytecznej wiedzy bez jakiejkolwiek oceny czy jest ona prawdziwa. Nie planujemy nigdy cenzury (poza tą wymaganą przez prawo). Staramy się przedstawić rzetelny obraz całości dostępnej wiedzy do tego stopnia, że nawet niektóre twierdzenia mogę być ze sobą sprzeczne.
Zamierzamy jedynie dostarczać narzędzia ułatwiające ocenę czytelnikowi, np. podsumowanie ilości publikacji na dany temat, profil osoby promującej dane twierdzenie, a w przyszłości o wiele więcej.

Zobowiązanie

Właściciele Katalogu Wiedzy zobowiązują się do:

  • Promowania wolności słowa i akceptacji każdego punktu widzenia;
  • Braku subiektywnej oceny prawdziwości twierdzenia z naszej strony;
  • Braku nadgorliwej cenzury.